Käsitöökosmeetika

Inotex Grupp leidis eheda ja elusa käsitöökosmeetika!

Pikaajaliste otsingute tulemusena leidsime ühest Lõuna-Aafrika Vabariigi paigast pikaajaliste traditsioonidega käsitöökoja, kus valmistatakse elusaid kosmeetikatooteid. Elusaks saab nimetada kosmeetikatoodet, mille komponendid on looduslikud ja mille struktuur ning omadused ei ole „tapetud“ keemilise või füüsilise töötlusega. Teame ju kõik, et näiteks vitamiinid hävinevad liigsel kuumutamisel. Valdava osa taimede looduslike omadustega juhtub sama kui neid kosmeetikatoodete valmistamisel pika säilivusaja saavutamiseks keemiliselt ja füüsiliselt töödeldakse. Meie eesmärk oli leida värskest loodusest valmistatud, oma loodusliku elujõu abil meie elusale nahale toonust andvad tooted.

Pakume teile Lõuna-Aafrika Vabariigis ainult puhastest looduslikest materjalidest loodussõbraliku ja loodust säilitava käsitööna valmistatud kosmeetikatooteid. Julgeme neid ilma keemilise töötlemiseta ja lisaaineteta tooteid soovitada, sest oleme neid sõna otseses mõttes omal nahal korralikult proovinud. Kõik tooted on valmistatud värsketest ja 100% looduses inimese sekkumiseta kasvavast toorainest. Tooted on valmistatud käsitööna vanade retseptide alusel. Meie pakutavad Lõuna-Aafrikas loodud tooted erinevad tavatoodetest ja ka enamikest loodustoodetest, mis on tööstuslikult toodetud ja/või sisaldavad säilitusaineid. Meie nahk on elus organ ja oleks jõhker seda (enne surma!) säilitusainetega töödelda, eriti veel siis, kui on võimalik pakkuda looduslikke, elusaid toonust tõstvaid tooteid. Kõigis meie pakutavates toodetes on oluliseks komponendiks mesilasvaha, enamik sisaldab võiseemniku- ja/või kookosvõid.

Mesilasvaha tagab nii toote elus püsimise, säilimise kui tema parimad toimeomadused. Mesilasvaha, mida meie kosmeetikas on kasutatud, on saadud kärgedest, vahapudemetest ja kärjekaantest. Mesilasvaha koostis on väga keerukas, selles on üle 300 aine. Mesilasvahal on võime sobivates tingimustes püsida muutumatuna tuhandeid aastaid.

Võiseemniku ehk shea-või kannab, nagu mesilasvahagi, endas märkimisväärseid raviomadusi, lisaks kosmeetikas kasutamisele on see Aafrikas tuntud ravitoitlustuse lipiidina ja ka lihtsalt toidurasvana.

Kookosevõi parandab kosmeetikatoodete imendumist ja niisutavaid omadusi.

Kuna kõik meie tooted on elusad, siis on soovitav hoida neid jahedas ja päiksevalguse eest kaitstult. Kui säilitate toodet külmikus, võib enne kasutamist peale määritavat kogust kreemi sõrmede vahel sulatada; küünenahandi õli võib peos või soojas vees veidi soendada.